Boże Narodzenie 2011

Niech Nowonarodzony Jezus Chrystus Syn Boży
przyniesie pokój, radość i błogosławieństwo
i niech obudzi w nas wiarę, nadzieję i miłość.

Serdecznie życzę, by każdy dzień Nowego Roku 2012
był okazją do dawania świadectwa o przynależności do wspólnoty wybranych,
dla których Pan przygotował miejsce w Królestwie Niebieskim.

Z modlitwą
Ks. Marek Leśniak

Zaproszenie na opłatek FUNDACJI - SIENIAWA - 10.12.2011R (SOBOTA)

Szczęść Boże!

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do wzięcia udziału w przedświątecznym – opłatkowym spotkaniu wyjazdowym dnia 10 grudnia 2011 roku (sobota), które będzie miało miejsce w , gdzie proboszczem jest ks. kanonik Bogusław Wróbel. Wyjazd z Krakowa ok. godz. 8.00. Msza święta w Sieniawie o godz. 10.00, następnie połamiemy się opłatkiem oraz wysłuchamy wykładu dr Katarzyny Drąg - Galicja felix – literacki obraz pokojowego współistnienia w Galicji końca XIX w. oraz spotkamy się przy stole, który jak zapewnia Gospodarz, będzie odpowiednio przygotowany.

Zachęcam do udziału. Proszę o potwierdzenie obecności do dnia 6 grudnia (wtorek), byśmy mogli poinformować Gospodarza o ilości uczestników. Proszę ponadto o informację dotyczącą tego, kto będzie potrzebował skorzystać z transportu.

Z modlitwą
Ks. Marek Leśniak

Spotkanie Fundacji - 20.06.2008 r.

Szczęść Boże!

Serdecznie dziękuję za modlitwą i wyrazy współczucia po śmierci mojego Ojca śp. Franciszka. Kapłanom za odprawione Msze św., a wszystkim za obecność na uroczystościach pogrzebowych, czy za duchową łączność. Bóg Wam zapłać.

Zapraszam na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Fundacji, które odbędzie się w najbliższy piątek 20 czerwca w Bazylice św. Floriana o godz. 18.30 odprawiona zostanie Msza św., po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i około 19.30 spotkanie w salce katechetycznej.

z modlitwą
ks. Marek Leśniak

Pogrzeb ojca ks. Leśniaka

Zmarł ojciec księdza Marka Leśniaka. Pogrzeb w sobotę 14.06.2008 w kaplicy na cmentarzu na Salwatorze. Składamy najszczersze kondolencje.

Majówka w Czernej

Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszam członków Fundacji wraz z małżonkami i dziećmi oraz stypendystów do udziału w "Majówce" Fundacji im. św. Jana Kantego. W najbliższą sobotę dnia 17.05.2008 r. o godz. 8.00 gromadzimy się przy bazylice św. Floriana skąd pojedziemy do Czernej koło Krzeszowic. (Można też jechać bezpośrednio do Czernej).

Po przyjeździe ok. 9.00 odprawimy Mszę św., następnie ojcowie karmelici oprowadzą nas po Sanktuarium i wprowadzą w rzeczywistość tego niezwykłego genius loci. Na wspólnym spotkaniu zastanowimy się nad tym jak przygotować się do 5 lecia Fundacji oraz nad jej rozwojem. Po ciepłym posiłku będzie czas na spacer i przechadzkę. Proszę o potwierdzenie udziału w "Majówce".

z modlitwą
ks. Marek Leśniak

Spotkanie formacyjne 18.04.2008

W tym wielkanocnym czasie radości płynącej od Zmartwychstałego serdecznie zapraszam na spotkanie formacyjne Fundacji im. św. Jana Kantego, które odbędzie się w najbliższy piątek dnia 18.04.2008 r. O godz. 18.30 odprawiona zastanie Msza św. w Bazylice św. Floriana, gdzie spoczywają relikwie naszego Patrona św. Jana Kantego. Po Mszy św. będziemy mieć spotknie w salece katechetycznej.

z modlitwą
ks. Marek Leśniak

Spotkanie formacyjne 28.03.2008

Szczęść Boże!

Niech Zmartwychwstały Pan przemienia nasze serca i zapala je miłością, radością i nadzieją. Wesołego Alleluja!!!

Serdecznie zapraszam na spotkanie formacyjne Fundacji im. św. Jana Kantego, które odbędzie się dnia 28.03.2008 r. w najbliższy piątek o godz. 18.30. Rozpoczniemy je Mszą św. w Bazylice św. Floriana. Po Mszy św. przejdziemy do salki obok kancelarii. Istnieje możliwość zaparkowania samochodu na parkingu przy kościele. Wjazd od ul. Kurniki.

z modlitwą
ks. Marek Leśniak