Zaproszenie na Opłatek 2019

Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się dnia 17 grudnia 2019 roku o godz. 18:30 w salce Kościoła św. Mikołaja.

1 sierpnia 2017 roku zmarł Ksiądz dr Marek Leśniak


Ze smutkiem zawiadamiamy, że 1 sierpnia 2017 r. odszedł do Pana Ks. dr Marek Leśniak - wiceprezes Fundacji im. św. Jana Kantego, członek i prokurator Arcybractwa Miłosierdzia w Krakowie, wieloletni Kapelan Rady Rycerzy Kolumba nr 14000 im. Jana Pawła II w Krakowie, wykładowca na Wydziale Teologicznym UPJP II, Kanonik Gremialny Kapituły Kolegiackiej przy Bazylice św. Floriana, były prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, dyrektor Departamentu Rejestracji Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. Będzie nam go bardzo brakowało, ale Pan Bóg miał wobec niego inne plany. Ksiądz Marek odszedł w najlepszym czasie - wypełnił dzieło ŚDM, poruszył do działania wiele środowisk i zachęcał do wypełniania misji stowarzyszenia i fundacje, dla których był przewodnikiem duchowym i opiekunem. Żył szybko i dynamicznie, spieszył się.... Cechowała go ogromna serdeczność w stosunku do drugiego człowieka i pogoda ducha. Po zebraniach, w których uczestniczyliśmy od jedenastu lat, odprowadzał nas zawsze do bramy. Ciężko było się rozstać z tak interesującym rozmówcą, jeszcze w bramie kończyliśmy zazwyczaj poruszające nas tematy… Tej samej, przez którą wielokrotnie przechodził święty wikary tego kościoła – ks. Karol Wojtyła. Gdy zbieraliśmy się w salce Parafii św. Floriana niejednokrotnie przychodziła na myśl refleksja, że przecież idziemy śladami tych, z którymi spotykał się tu przyszły Wielki Papież. Czy sprostamy tak zobowiązującemu zadaniu?

Pozostały owoce jego dzieła posługi kapłańskiej a jego uśmiech w naszych sercach.

Bogusława i Zbigniew Cichoniowie

Spotkanie FUNDACJI - 9.05.2017 r. (WTOREK)

Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne Fundacji im. św. Jana Kantego, które odbędzie się we wtorek dnia 9 maja 2017 r. Początek
o godz. 18.30 – Msza św. w Bazylice św. Floriana, nabożeństwo majowe, a następnie spotkanie w salce. Proszę o potwierdzenie udziału.

In Christo
ks. Marek Leśniak

WIELKANOC 2017


Ten, który jest „Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana”, który mocą swojego Krzyża „ogień rzucił na ziemię” by płonął i stawał się darem nowego życia, niech obdarzy radością i pokojem w wędrówce za Jezusem na Golgotę i do pustego grobu.

Niech czas przeżywania świętych tajemnic Męki i Zmartwychwstania Bożego Syna będzie wchodzeniem w ten Boży Ogień, doświadczaniem całej głębi i mocy daru Odkupienia. Niech Zmartwychwstały Król Wieków pomnaża wiarę, umacnia nadzieję
i obdarza serca miłością.

Z darem modlitwy
ks. Marek Leśniak

Spotkanie FUNDACJI - 11.04.2017 r. (WTOREK)

Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne Fundacji im. św. Jana Kantego, które odbędzie się we wtorek dnia 11 kwietnia 2017 r. Początek
o godz. 18.30 – Msza św. w Bazylice św. Floriana, a następnie spotkanie w salce i projekcja filmu o Ks. Abp. Baziaku autorstwa Pani Bogusławy Stanowskiej-Cichoń. Proszę o potwierdzenie udziału.

In Christo
ks. Marek Leśniak

Spotkanie formacyjne Fundacji im. św. Jana Kantego 7.02.2017 r. (wtorek)

Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszam na spotkanie formacyjne Fundacji im. św. Jana Kantego, które odbędzie się w I wtorek miesiąca lutego (7.02.2017). Rozpoczniemy je tradycyjnie Mszą św. o godz. 18.30 w Bazylice św. Floriana. Dalsza część programu będzie w sali parafialnej. Można przynieść coś słodkiego.

Z modlitwą
ks. Marek Leśniak

Spotkanie formacyjne Fundacji im. św. Jana Kantego 3.01.2017 r. (wtorek)

Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszam na spotkanie opłatkowe w Nowym Roku 2017, które odbędzie się w I wtorek miesiąca stycznia (3.01.2017). Rozpoczniemy je tradycyjnie Mszą św. o godz. 18.30 w Bazylice św. Floriana. Dalsza część programu będzie w sali parafialnej. Bardzo proszę o przyniesienie „smakołyków”.

Z modlitwą
ks. Marek Leśniak

Spotkanie Fundacji im. św. Jana Kantego - 6.12.2016 r. (wtorek)

Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszam na spotkanie formacyjne Fundacji im. św. Jana Kantego, które odbędzie się w najbliższy wtorek 6 grudnia 2016 r. O godz. 18.30 będzie Msza św.
w Bazylice św. Floriana a następnie spotkanie w salce parafialnej.

Proszę o potwierdzenie przybycia.

In Christo
ks. Marek Leśniak